Bizim Kardelen Özel Eğitim Okulları

HİZMETLERİMİZ

Özel çoçukların eğitimine adanmış tesisimiz rehabilitasyon eğitiminin yanı sıra Hidroterapi ve yüzme havuzları, Hipoterapi( At terapisi), Müzik terapi ve diğer alternatif fasiliteleriyle okul öncesi eğitim( anaokulu), ilkokul, ortaokul ve destek eğitim derecelerinde eğitim vermektedir.


textsss

Zihinsel Engelli Eğitimi

Doğum öncesi, doğum sonrası ve doğum sonrasında çeşitli nedenlere bağlı, genel zihinsel işlevlerde normallerden önemli derece de gerilik ve bunun yanı . . .

DETAYLI BİLGİİşitme Engelli Eğitimi

Bu çocuklar için okul seçimi yapılırken takvim yaşı, konuşma ve lisan yaşı arasındaki farklılık göz önünde bulundurulur.Önemli olan çocuğun . . .

DETAYLI BİLGİKonuşma Bozukluğu

Konuşma bozuklukları, konuşma seslerinin doğru üretimi ile ilgili sorunlardır.Dil bozuklukları ile iletişim kurabilmek için kullanılan kelime ve cümlelerin bir . . .

DETAYLI BİLGİDuyu Bütünleme

Duyu bütünleme çocuklarda görülebileceği gibi yetişkinlerde de görülebilir.Kişiye özel program dahilinde uygulanan tedavi şeklidir.Duyu bütünleme . . .

DETAYLI BİLGİOtizm Bozukluğu

Otizm yaşamın ilk 3 yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve . . .

DETAYLI BİLGİHipoterapi Eğitimi

Hipoterapinin hastalık grupları, otizm,dikkat bozukluğu, seroprol polsi, down sendromu, multiple sclerosis(ms) gibi hastalıklarda başarı elde edilmiştir.

DETAYLI BİLGİÖzel Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme güçlüğünü zihinsel yetersizlikle karıştırmamak gerekir.Öğrenme güçlüğünde sorun zihinsel kapasite de değil onu kullanabilmek . . .

DETAYLI BİLGİFizyoterapi & Hidroterapi

Bu tedavi çözüme olan faydasının yanı sıra eğersizler yapılırken de hastaya büyük kolaylıklar sağlar.Suda insan vücudu ağırlığını eklemlere suyun . . .

DETAYLI BİLGİErgo Terapi Tedavi & Eğitim

Bireysel ve grup seansları olarak uygulanan ergoterapi kişiye özel programlarla da yapılabilir.Çok geniş bir yelpazeye hitap eden ergoterapi pediotrik, geriotrik . . .

DETAYLI BİLGİ